Ćwiczenia siłowe mają bardzo wiele zalet

Ćwiczenia siłowe mają również bardzo wiele innych zalet i niektóre z nich pozwolę sobie niżej wymienić. Należą do nich:

?    poprawa sprawności fizycznej

?    wyrobienie siły

?    poprawa umięśnienia i jego definicji

?    wyrównanie dysproporcji w budowie

?    ujędrnienie ciała

?    likwidacja tkanki tłuszczowej

?    poprawa krążenia

?    rozładowanie stresów

?    likwidacja kompleksów

?    działanie odprężające

?    dodanie pewności siebie

?    podniesienie sex appeal

?    opóźnienie procesu starzenia

Aby móc przystąpić do ćwiczeń, a w szczególności ćwiczeń siłowych, organizm musi być odpowiednio przygotowany. Nie ma lepszego sposobu na przygotowanie organizmu jak solidna rozgrzewka. Żaden liczący się sportowiec nie rozpoczyna treningu, a tym bardziej zawodów bez takowej, grozi to bowiem wszelkiego rodzaju urazami i kontuzjami.

Dobrymi ćwiczeniami do przeprowadzenia rozgrzewki są ćwiczenia rozciągające i zwinnościowe. Do pierwszych należą wszelkiego rodzaju wymachy rąk i nóg, skłony, skręty itp., do drugich: biegi, skoki, podskoki itp. Z tego względu, że my przygotowywujemy się do sportu tak uniwersalnego, jakim jest fitness ? wskazane jest włączenie do rozgrzewki zwłaszcza ćwiczeń na wzmocnienie rąk, szczególnie nadgarstków, a także siły uchwytu rąk, skoczności, równowagi itp. Przykład rozgrzewki dla fitnessek przedstawię na zakończenie tego artykułu. Tymczasem omówię przykłady ćwiczeń do treningu siłowego.

A teraz podam propozycję rozgrzewki nazwanej umownie ? środka, która jest przeznaczona dla fitnesski średnio-zaawansowanej. Każda z Pań może wziąć z tego coś dla siebie. Mniej zaawansowane mogą zbyt dla nich trudne ćwiczenia uprościć. Mało tego ? mogą nawet zastąpić je ćwiczeniami łatwiejszymi. Dla odmiany zaawansowane panie mogą zbyt dla nich łatwe ćwiczenia dowolnie utrudniać, jak też zastąpić je ćwiczeniami trudniejszymi.